آموزش مسائل بهداشتینکات زیبایی

پنج نکته برای محافظت از پوست در زمستان

محافظت از پوست در زمستان یکی از مهم ترین نیازهای هر شخص در زمستان است. با شروع فصل زمستان پوست بدن رطوبت خود را از دست داده و خشک و آسيب ديده ميشود. اگر ما به پوستمان بي توجهي کنيم اين خشکي بتدريج سبب ايجاد چين و چروک و بيماري پوستي ميشود. در اينجا پنج نکته را براي مراقبت بيشتر از پوست بدن به شما گوشزد ميکنيم. اميدواريم از اين نکات استفاده کرده و همواره پوستي سالم و شاداب داشته باشيد.

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

محافظت از پوست در زمستان با این 5 نکته ضروری :

لبهايتان را مرطوب نگه داريد : نگذاريد لبهايتان ترک بخورد! هميشه با خودتان برق لب همراه داشته باشيد. داخل اتاق خواب، حمام، کيفِ بيرون، ماشين، روي ميز و هرجاي ديگري. پس هميشه با برق لب لبهايتان را مرطوب کنيد تا از ترک خوردگي آنها جلوگيري کنيد.

مرطوب نگه داشتن لب

پاهايتان را فراموش نکنيد : روزي دو بار به پاهايتان لوسيون يا کرم نرم کننده بماليد تا از ترک خوردگي آنها جلوگيري کنيد. هميشه سعي کنيد پاهايتان را گرم نگه داريد.

جلوگیری از ترک پا

پوست صورتتان را تقويت کنيد : با استفاده از کرم ها و ماسکهاي مرطوب کننده از خشکي و چين و چروک پوست صورت جلوگيري کنيد. همچنين اينکار موجب ميشود پوستي شاداب و درخشان داشته باشيد.

تقویت پوست صورت با مواد طبیعی

در وب کیدز بخوانید : از بین بردن خشکی لب

هوا را مرطوب نگه داريد : با استفاده از يک دستگاه بخور هواي منزلتان را مرطوب نگه داريد. رطوبت موجود در هوا هم براي پوست و هم براي تنفس بسيار مفيد است. اگر دستگاه بخور در منزل نداريد يک قابلمه يا کتري آب را روي بخاري بگذاريد تا بتدريج هواي خانه را مرطوب کند، ميتوانيد با اضافه کردن چند قطره عطر گل به آب فضاي منزلتان را معطر کنيد.

تاثیر رطوبت هوا بر سلامت پوست

روزي حداقل 8 ليوان آب بنوشيد : نوشيدن آب موجب ميشود پوست رطوبت خود را حفظ کرده و آسيب کمتري ببيند. نوشيدن آب بهترين راه براي کمک به پوست در فصل زمستان است، پس تا جايي که ميتوانيد آب بنوشيد. ميتوانيد براي بهتر شدن مزه ي آب چند برش ميوه به ليوان آب اضافه نموده و سپس آنرا ميل نماييد.

نوشیدن آب و سلامتی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن