پنج نکته برای محافظت از پوست در زمستان

محافظت از پوست در زمستان یکی از مهم ترین نیازهای هر شخص در زمستان است. با شروع فصل زمستان پوست بدن رطوبت خود را از دست داده و خشک و آسیب دیده میشود. اگر ما به پوستمان بی توجهی کنیم این خشکی بتدریج سبب ایجاد چین و چروک و بیماری پوستی میشود. در اینجا پنج نکته را برای مراقبت بیشتر از پوست بدن به شما گوشزد میکنیم. امیدواریم از این نکات استفاده کرده و همواره پوستی سالم و شاداب داشته باشید.

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

محافظت از پوست در زمستان با این ۵ نکته ضروری :

لبهایتان را مرطوب نگه دارید : نگذارید لبهایتان ترک بخورد! همیشه با خودتان برق لب همراه داشته باشید. داخل اتاق خواب، حمام، کیفِ بیرون، ماشین، روی میز و هرجای دیگری. پس همیشه با برق لب لبهایتان را مرطوب کنید تا از ترک خوردگی آنها جلوگیری کنید.

مرطوب نگه داشتن لب

پاهایتان را فراموش نکنید : روزی دو بار به پاهایتان لوسیون یا کرم نرم کننده بمالید تا از ترک خوردگی آنها جلوگیری کنید. همیشه سعی کنید پاهایتان را گرم نگه دارید.

جلوگیری از ترک پا

پوست صورتتان را تقویت کنید : با استفاده از کرم ها و ماسکهای مرطوب کننده از خشکی و چین و چروک پوست صورت جلوگیری کنید. همچنین اینکار موجب میشود پوستی شاداب و درخشان داشته باشید.

تقویت پوست صورت با مواد طبیعی

در وب کیدز بخوانید : از بین بردن خشکی لب

هوا را مرطوب نگه دارید : با استفاده از یک دستگاه بخور هوای منزلتان را مرطوب نگه دارید. رطوبت موجود در هوا هم برای پوست و هم برای تنفس بسیار مفید است. اگر دستگاه بخور در منزل ندارید یک قابلمه یا کتری آب را روی بخاری بگذارید تا بتدریج هوای خانه را مرطوب کند، میتوانید با اضافه کردن چند قطره عطر گل به آب فضای منزلتان را معطر کنید.

تاثیر رطوبت هوا بر سلامت پوست

روزی حداقل ۸ لیوان آب بنوشید : نوشیدن آب موجب میشود پوست رطوبت خود را حفظ کرده و آسیب کمتری ببیند. نوشیدن آب بهترین راه برای کمک به پوست در فصل زمستان است، پس تا جایی که میتوانید آب بنوشید. میتوانید برای بهتر شدن مزه ی آب چند برش میوه به لیوان آب اضافه نموده و سپس آنرا میل نمایید.

نوشیدن آب و سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *