آموزشآموزش هنرهای دستیایده های روز عشقتزئینات منزل

ساخت آویز قلبی نمدی ولنتاین

ولنتاین در راهه و به همین مناسبت تصمیم گرفتیم ساخت آویز قلبی نمدی رو بهتون آموزش بدیم. این ریسه هم جز کارای نمدی محسوب میشه و بسیار ساده و آسونه، میتونین در ادامه ی مطلب الگوی این طرح و آموزش مرحله به مرحله اون رو دنبال کنید. نماد عشق رو درست کنین و با ساخت این آویز قلبی زیبا عشق رو مهمون خونه هاتون کنین.

ساخت آویز قلبی

وسائل مورد نیاز برای ساخت آویز قلبی نمدی ولنتاین :

  • الگو (از اینجا دانلود کنید)
  • پارچه نمدی در رنگهای صورتی، قرمز پررنگ و قرمز کمرنگ
  • نخهای همرنگ با پارچه و سوزن
  • الیاف
  • قیچی
  • بند یا کاموا برای آویز
  • سنجاق ته گرد

ساخت آویز نمدی

مراحل ساخت :

مرحله ی اول ساخت آویز قلبی: برای ساخت ریسه نمدی قلبی بوسیله ی الگو دو طرح از قلب بزرگ و چهار طرح از قلب متوسط و چهار طرح از قلب کوچک و دو طرح از هر کدام از حروف برش میزنیم.

مرحله ی دوم ساخت آویز قلبی: هر دو طرح قلب شبیه هم را بوسیله ی سنجاق ته گرد بهم متصل کرده سپس سه چهارم دور تا دور قلب را با نخ همرنگ آن میدوزیم و درون قلب را از الیاف پر کرده و سپس درز باقیمانده را میدوزیم.

الگوی آویز نمدی

مرحله ی سوم ساخت آویز قلبی: دو طرح L را روی هم قرار داده و دور تا دور قسمت پایینی L  را میدوزیم، سپس درون آنرا از الیاف پر کرده و سپس نیمی از قسمت بالایی را میدوزیم و درون آنرا از الیاف پر کرده و سپس درز باقیمانده را میدوزیم.

مرحله ی چهارم ساخت آویز قلبی: دو طرح E را روی هم قرار داده و دورتادور قسمت پایینی آنرا دوخته و درون آنرا از الیاف پر میکنیم، سپس دورتادور قسمت وسطی را دوخته و درونش را با الیاف پر میکنیم، سپس نصف قسمت بالایی را دوخته درونش را از الیاف پر کرده و درز باقیمانده را میدوزیم.

مرحله ی پنجم ساخت آویز قلبی : دو طرح O  را روی هم قرار داده و از قسمت بیرونی سمت چپ شروع به دوخت میکنیم، سپس داخل حرف را از الیاف پر کرده و بعد دورتادور دایره درونی را میدوزیم، سپس قسمت باقیمانده را از الیاف پر کرد و بقیه درز را میدوزیم.

مرحله ی ششم ساخت آویز قلبی: دو طرح V را روی هم قرار داده و ابتدا قسمت بیرونی سمت چپ را میدوزیم، سپس درون حرف را از الیاف پر کرده و بعد قسمت درونی حرف را میدوزیم بعد قسمت بیرونی سمت راست را دوخته و درون آنرا از الیاف پر کرده و درنهایت قسمت درونی حرف را میدوزیم.

مرحله ی هفتم ساخت آویز قلبی: حروف و قلبها را یکی در میان با فاصله ی 10 سانتیمتر از هم به بند متصل میکنیم. دو قلب کوچکتر را در کناره ها، قلب های متوسط را در وسط و قلب بزرگ را در مرکز ریسه قرار میدهیم.

ساخت تزئینات ولنتاین

با آرزوی زندگی شاد و پر از عشق برای شما دوستان عزیز

تزئینات نمدی منزل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن