آموزشآموزش مسائل بهداشتیبهداشت و سلامتنکات زیبایی

چند روش برای از بین بردن لکه های ناخن

گاهی اوقات پیش می آید که به دلیل پوشاندن ناخن با لاک های تیره، ناخن ها تغییر رنگ داده و به رنگ زرد، نارنجی یا کبود در می آیند و خانم هایی که به زیبایی ناخنهایشان اهمیت می دهند برای دیده نشدن این رنگ های عذاب آور مجبورند آنقدر ناخنها را با لاک بپوشانند تا به تدریج ناخنها رشد کرده تا بتوانند قسمت های بد رنگ را کوتاه کنند. ولی دیگر نیازی نیست برای از بین رفتن لکه های ناشی از لاک روی ناخن یک مدت طولانی منتظر بمانید، ما در این مطلب به شما می آموزیم چگونه با روش هایی ساده لکه های ناخن را از بین برده و ناخنهایی زیبا و جذاب داشته باشید.

با این روش ها لکه های روی ناخن را از بین ببرید :

 

1 – استفاده از خمیر دندان سفید کننده

این روش یکی از آسان ترین راه های سفید کردن ناخنهاست. مقداری خمیر دندان سفید کننده را روی مسواک کودک بمالید و مسواک را روی ناخن های بد رنگ کشیده و لکه های ناخن را لایه برداری کنید. بسته به سختی لکه این عمل را چندین بار تکرار کنید. برای پاک کنندگی بیشتر و سریع تر می توانید به خمیر دندان مقداری جوش شیرین اضافه کنید.

2 – استفاده از آبلیمو و جوش شیرین

نیمی (یا بیشتر) از یک لیموی متوسط را آب گرفته و آبلیموی طبیعی را داخل یک کاسه پلاستیکی بریزید و آنقدر جوش شیرین به آبلیمو اضافه کنید تا ترکیبی خمیری بدست آید. سپس با استفاده از یک مسواک قدیمی مواد را روی ناخن ها مالیده و آنها را لایه برداری کنید. سپس ناخنها را شسته و در صورت نیاز این عمل را تکرار کنید. در نظر داشته باشید اگر پوست اطراف ناخنها بریده شده از این روش استفاده نکنید چون آبلیمو موجب درد و سوزش زخم می شود.

3 – استفاده از آب اکسیژنه 3% و جوش شیرین

این مواد را با هم مخلوط کنید تا ترکیبی خمیری بدست آید. ناخنها را با مواد بپوشانید و اجازه دهید این مواد حدود 3 دقیقه روی ناخن ها بماند، سپس ناخنها را با آب گرم بشویید.

4 – استفاده از قرص تمیز کننده دندان مصنوعی

دو قرص تمیز کننده دندان مصنوعی را در مقداری آب گرم حل کرده و ناخن ها را به مدت 5 دقیقه در محلول خیس دهید. این روش برای پاک کردن لکه های ناخنها بسیار موثر است.

4 – استفاده از مداد سفید کننده ناخنها

با استفاده این مداد که بیشتر برای مانیکور فرنچ به کار برده می شود می توانید لکه های ناخن ها را از بین ببرید. از این مداد در زیر قسمت های بلند ناخن استفاده می شود و حالتی سفید و جذاب به ناخنها می بخشد.

6 – استفاده از پوشش پایه برای جلوگیری از زرد شدن ناخنها

این روش پیشگیری از این مشکل به حساب می آید. شما می توانید با استفاده از پوشش پایه پیش از لاک زدن، از زرد شدن و ایجاد لکه های ناخن جلوگیری کنید.

در نظر داشته باشید بیشتر مواردی در بالا گفته شد می تواند موجب خشکی و زبری پوست شما شود، پس حتماً پس از استفاده از این مواد دست های خود را به مرطوب کننده آغشته نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن