آموزش ساخت گل با گونی (روش اول)

آموزش ساخت گل با گونی (روش اول)

آموزش ساخت گل با گونی

این دسته گل زیبا که در تصویر میبینید همه ش با پارچه  گونی ساخته شده. قصد داریم در چند پست بصورت جداگانه ساخت تک تک این گلها رو بهتون آموزش بدیم پس با ما همراه باشید.

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

برای دیدن ادامه کار به ادامه مطلب برید…

  • وسابل مورد نیاز :
  • پارچه گونی
  • چسب حرارتی
  • قیچی
  • سیم مفتول

آموزش ساخت گل با گونی

  • طرز تهیه :

آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی اول : یک رشته ی ۵ سانتیمتری از عرض پارچه میبریم. (پارچه ی ما حدوداً ۱۱۵ سانتیمتر عرض دارد.)آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی دوم : سیم مفتول را یک لا دور پارچه میپیچیم و با چسب حرارتی محکمش میکنیم.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی سوم : چند دور عمل پیچیدن و چسب زدن را تکرار میکنیم تا زمانیکه به شکل تصویر روبرو دربیاید.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی چهارم : رشته ی گونی را از پشت تا میزنیم.
آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی پنجم : پارچه ی تا شده  را به طرف ساقه جمع میکنیم. این اولین گلبرگ ماست.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی ششم : پارچه را یک تای دیگر میزنیم و اندکی متمایل در جهت عقربه های ساعت به دور ساقه جمع میکنیم.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی هفتم : گلبرگهایی که ساخته ایم را با چند قطره چسب حرارتی محکم میکنیم.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی هشتم : یک گلبرگ دیگر تا میزنیم و به دور ساقه میپیچیم.
آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی نهم : به همین ترتیب ادامه میدهیم تا سرتاسر ساقه (جهت عقربه های ساعت) را با گلبرگ بپوشانیم.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی دهم : هر دو گلبرگی که درست کرده ایم را توسط چند قطره چسب حرارتی به هم میچسبانیم.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی یازدهم : همچنان به تا کردن و چسب زدن گلبرگها ادامه میدهیم.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی دوازدهم : به خاطر داشته باشید برای هر گلبرگ ساقه را اندکی در جهات عقربه های ساعت بچرخانید تا گلبرگ جدید در کنار گلبرگ قبلی قرار گیرد.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی سیزدهم : وقتی حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر از نوار گونی باقی ماند تا زدن گلبرگها را متوقف میکنیم.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی چهاردهم : باقیمانده ی نوار گونی را در جهات عقربه های ساعت بدور ساقه میپیچیم و با چند قطره چسب حرارتی محکمش میکنیم.آموزش ساخت گل با گونیمرحله ی پانزدهم : انتهای پارچه را به آخرین گلبرگ چسب میزنیم و یا به پشت آنرا تا میزنیم و با چسب حرارتی محکمش میکنیم.آموزش ساخت گل با گونیگلی که آماده کرده ایم به این شکل در آمده :
آموزش ساخت گل با گونیعکسی دیگر از گل با گونی :
آموزش ساخت گل با گونیبرای درست کردن دسته گل چند شاخه از این مدل گل درست میکنیم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *