آموزشآموزش هنرهای دستیآموزش گلسازی

آموزش ساخت گل با گونی (روش سوم)

آموزش ساخت گل با گونی (روش سوم)

 

آموزش ساخت گل با گونی

این دسته گل زیبا که در تصویر میبینید همه ش با پارچه  گونی ساخته شده. قصد داریم در چند پست بصورت جداگانه ساخت تک تک این گلها رو بهتون آموزش بدیم پس با ما همراه باشید.

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

برای دیدن ادامه کار به ادامه مطلب برید…

  • وسایل مورد نیاز :
  • پارچه گونی
  • دکمه
  • سیم مفتول
  • چسب حرارتی
  • قیچی

آموزش ساخت گل

  • طرز تهیه :

ساخت گل با گونی و دکمهمرحله ی اول : یک نوار باریک به طول 55 سانتیمتر و عرض 3 سانتیمتر از پارچه گونی میبُریم.آموزش انواع گلسازیمرحله ی دوم : مفتول را در سوراخهای دکمه فرو میکنیم. از روبرو باید به این شکل دیده شود :


آموزش قدم به قدم گلسازیو از پشت به این شکل : 
آموزش گلسازی برای مبتدی هامرحله ی سوم : حالا سیم را به دو رشته تقسیم شده به دور هم میپیچیم.goni 6مرحله ی چهارم : در فاصله ی حدوداً 2.5 سانتیمتری از لبه ی نوار سیم دکمه دار را فرو میکنیم.آموزش خانه داریمرحله ی پنجم : حلقه ی دوم را با فاصله ی حدود 6 سانتیمتر از دکمه ایجاد میکنیم.goni 7مرحله ی ششم : باز هم با فاصله ی 6 سانتیمتری از دکمه حلقه ی دیگری ایجاد میکنیم.goni 9مرحله ی هفتم : بسیار با دقت سیم را درون پارچه فرو کنید و جهت پارچه را تغییر ندهید تا گلبرگها پیچ نخورند و کج نشوند.


goni 10مرحله ی هشتم : به همین ترتیب مراحل پنج و شش را تکرار میکنیم و حلقه ایجاد میکنیم تا به انتهای نوار پارچه ای برسیم.


goni 11مرحله ی نهم : گل ما باید به این شکل دربیاید.
goni 12مرحله ی دهم : گلبرگها را به سمت دکمه فشار میدهیم و بصورت دایره وار حو محور دکمه پخششان میکنیم سپس با چسب حرارتی از پشت گل را به سیم چسب میزنیم و محکم میکنیم.

goni 13مرحله ی یازدهم : چند رشته نخ از پارچه بیرون میکشیم.
goni 14مرحله ی دوازدهم : رشته های نخ را بصورت دایره وار شکل داده و با چسب حرارتی به پشت گل میچسبانیم.برای درست کردن دسته گل چند عدد دیگر از این گل درست میکنیم.

goni 15نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن