تزئین آینه با شانه تخم مرغ

ساخت گل با شانه تخم مرغ : در این پست میخوایم با استفاده از لوازم دور ریختنی خونه مون رو تزئین کنیم. بهتون یاد میدیم با استفاده از شانه تخم مرغ تعدادی گل زیبا درست کنین و باهاش آینه ی منزلتون رو تزئین کنین.

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

در وب کیدز بخوان : آموزش ساخت گل تزئینی با گلوله کاموا

ساخت گل با شانه تخم مرغ برای تزئین آیینه

وسائل مورد نیاز برای ساخت گل با شانه تخم مرغ 

  • شانه تخم مرغ : برای ساخت آینه ی بزرگ ۱۲ عدد و برای ساخت آینه ی کوچک ۵ عدد
  • چسب حرارتی
  • آینه ی بدون قاب ساده
  • تخته ۳ لا (بزرگتر از آینه ی مورد نظر)
  • قیچی، دریل، رنگ اکرلیک مشکی، قلمو، مداد، خط کش، اسپری رنگ سفید، کاتِر

مراحل ساخت :

مرحله ی اول : فرو رفتگی های شانه تخم مرغ را از هم جدا میکنیم و ۴ طرف هر کدام را بوسیله ی کاتر برش میزنیم. هر تکه را به شکل گلبرگ برش میزنیم. برای لایه ی داخلی گل نیز همین کار را میکنیم با این تفاوت که گلبرگها را کوچکتر برش میزنیم. برای لایه ی درونی گل نیز گلبرگها باید از همه ی لایه ها کوچکتر باشد. برای طبیعی بنظر رسیدن گلبرگها را لول میکنیم تا منحنی بنظر برسند.

ساخت گل با مقوا

مرحله ی دوم : سه لایه گلبرگی که درست کرده ایم را درون هم میچسبانیم. تا وقتی به تعداد کافی گل درست کنیم اینکار را ادامه میدهیم. سپس با استفاده از اسپری سفید گلها را رنگ میکنیم و در گوشه ای قرار میدهیم تا خشک شوند.

مرحله ی سوم : آینه را در وسط تخته ۳ لا قرار میدهیم (طوری که از هر طرف ۸ سانتیمتر با لبه ی تخته فاصله داشته باشد) سپس با ماژیک دور تا دور آینه را خط میکشیم. گوشه های تخته را بصورت مثلثی برش میزنیم.

تزئین منزل با لوازم دور ریختنی

مرحله ی چهارم : با استفاده از دریل دو سوراخ در قسمت بالایی تخته بوجود می آوریم و یک رشته سیم را از دو سوراخ رد کرده و بهم میپیچیم. این سیم، سیم آویز آینه به دیوار است. پس از اتصال سیم تخته را با رنگ مشکی رنگ میکنیم. (بیرونِ قسمتی که با ماژیک مشخص کرده ایم را رنگ میزنیم). پس از خشک شدن رنگ آینه را در جای خود میچسبانیم.

آینه کاری منزل

مرحله ی پنجم : از یک گوشه ی تخته شروع به چسباندن گلها میکنیم. انقدر گل میچسبانیم تا دور تا دور آینه پر از گل شود.

تزئین منزل با شانه تخم مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *