آموزشآموزش کاردستیایده های جشن تولد

آموزش ساخت کلاه تولد به شکل هیولا

آموزش ساخت کلاه تولد به شکل هیولا

kolah hayola 1


دیگه نیازی نیست برای جشن تولدتون کلاه تولد بخرین، تو این پست بهتون یاد میدیم چجوری خودتون تو خونه چند تا کلاه تولد خوشگل واسه خودتون و مهموناتون درست کنین. این کلاه به شکل هیولاهای یک چشمه که خیلی ظاهر بامزه و خوشگلی دارن. تو این آموزش هم ما رو همراهی کنید…

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

برای دیدن ادامه کار به ادامه مطلب برید…

  • وسایل لازم :
  • مقوای رنگی (برای درست کردن کلاه مخروطی)
  • نوار کاغذی رنگی و طرحدار (برای این پروژه از رنگهای صورتی، زرد، سبز، سفید و مشکی استفاده شده.)
  • قیچی
  • کاتِر
  • تخته ی بُرش
  • چسب مایع
  • کاربن
  • کش نازک مقداری

kolah hayola 3

  • طرز تهیه :

مرحله ی اول : اول با استفاده از کاربن، الگویی که رو دانلود کردیم و پرینت گرفتیم رو روی مقوا میذاریم و با قیچی میبریم، بعد با استفاده از چسب مایع دو سرش رو به هم میچسبونیم تا یه کلاه مخروطی ازش بدست بیاد. برای درست کردن چشمهای هیولا دو تکه ی 7.5 سانتیمتری از نوار سفید رنگ میبریم و به هم میچسبونیمشون بعد تاش میکنیم و بصورت نیمدایره میبریمش تا وقتی بازش میکنیم تبدیل به یه دایره بشه.

kolah hayola 5  kolah hayola 4


مرحله ی دوم : با استفاده از نوار سیاه رنگ دایره های کوچکی میبریم و وسط سفیدی چشم میچسبونیم. میتونین بالای چشمها ابرو بذارین یا هر شکلی که دوست دارین رو از رو نوار ببرین و روی کلاه بچسبونین.

kolah hayola 7  kolah hayola 6


مرحله ی سوم : برای موهای هیولا از دو تکه ی 12 سانتیمتری نوار صورتی استفاده میکنیم، نوارها رو به هم میچسبونیم تا یه مربعد بوجود بیاد بعد ضلع بالایی و پایینی مربع رو با کاتر برش میدیم، باید مثل عکس پایین به شکل رشته رشته دربیاد.

kolah hayola 9  kolah hayola 8


مرحله ی چهارم : مربعی که درست کردیم رو به شکل رول درمیاریم و بعد از وسط تاش میکنیم، پائینش رو با چسب نواری چسب میزنیم و رشته هاش رو به سمت بیرون میاریم که شبیه منگوله بشه.

kolah hayola 11  kolah hayola 10


مرحله ی پنجم : بالای کلاه رو قیچی میکنیم و منگوله ای که درست کردیم رو داخلش قرار میدیم و از داخل کلاه چسبش میزنیم که محکم بشه، پشت چمشهایی که آماده کردیم رو چسب میزنیم و به کلاه میچسبونیمش.

kolah hayola 13  kolah hayola 12

مرحله ی ششم : دو طرف کلاه رو با پانچ یا مته سوراخ کنین، کش نازک رو به سوراخ گره بزنین تا نگه دارنده ی کلاه روی سرتون باشه. دیگه کلاهمون آماده ست، از جشن تولدتون لذت ببرین.

  kolah hayola 14

سعی کنین تو درست کردن هیولاها خلاقیت بخرج بدین و شکلهای جدیدی دربیارین، موفق باشین.

kolah hayola 15نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن