آموزش ساخت مینی عروسک نمدی طرح کاکتوس

آموزش ساخت مینی عروسک نمدی طرح کاکتوس


آموزش ساخت گل کاکتوس با نمد


در این پست میخوایم مینی عروسک نمدی کاکتوس رو بهتون آموزش بدیم. میتونید از مینی عروسکها بعنوان تزئینات یخچال، جاکلیدی، عروسکهای آویز اتاق بچه و… استفاده کنید. در ساخت این عروسکها پارچه ی خیلی کمی استفاده میشه و خیلی هم آسون و سریع آماده میشن. با ما همراه باشید.

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

برای دیدن ادامه کار به ادامه مطلب برید…

  • وسائل مورد نیاز :
  • الگوی کاکتوس (در پائین آورده شده، کافیست عکس را ذخیره کرده و از آن پرینت بگیرید.)
  • پارچه نمدی سبز روشن به اندازه ی ۴ در ۸ سانتیمتر
  • پارچه نمدی آجری به اندازه ی ۵ در ۹ سانتیمتر
  • یک تکه ی کوچک پارچه نمدی صورتی کمرنگ
  • نخهای سبز روشن، سبز چمنی، صورتی کمرنگ، سفید و آجری
  • الیاف (برای پر کردن عروسکها) مقداری
  • سوزن، سنجاق ته گرد، قیچی

الگوی عروسک نمدی کاکتوس

  • مراحل ساخت :

مرحله ی اول : با استفاده از الگو دو طرح کاکتوس از پارچه نمدی سبز روشن، دو طرح گلدان و دو طرح لبه ی گلدان از پارچه نمدی آجری و یک طرح گل از پارچه نمدی صورتی کمرنگ برش میزنیم.


آموزش تصویری ساخت گل کاکتوسمرحله ی دوم :
مطابق تصویر لبه ی گلدان را به بدنه ی گلدان متصل کرده و با نخ همرنگ بالا و پائین لبه را به گلدان میدوزیم. (برای هر دو طرف گلدان همینکار را میکنیم.)

دوخت عروسک
مرحله ی سوم :
کاکتوس را در جای خود روی گلدان قرار داده و با نخ سبز روشن آنرا میدوزیم. برای یکدست درآمدن کار اول یکی از کاکتوسها را بر روی گلدان قرار داده و میدوزیم سپس از این طرح بعنوان راهنمای طرح دوم استفاده میکنیم و با استفاده از پشتِ طرح فاصله های کاکتوس و گلدان طرح دیگر را تنظیم میکنیم.
آموزش گلسازیمرحله ی چهارم :
با استفاده از نخ سبز چمنی مطالبق تصویر روی طرح جلوی کاکتوس چهار خط منحنی (دو خط به سمت راست و دو خط به سمت چپ) میدوزیم. اگر دوخت برایتان سخت است ابتدا با مداد روی پارچه طرح منحنی بکشید و سپس روی آنرا بدوزید.الگوی انواع عروسکهای نمدیمرحله ی پنجم :
حالا با نخ سفید به نشانه ی خارهای کاکتوس بر روی بدنه طرح می اندازیم، طرح دوخت بصورت اریب و کج میباشد. بر روی هر کدام از طرفهای خط حدود ۱۰ دوخت اریب میزنیم.

ساخت کاردستی با نمد

مرحله ی ششم :
مطابق تصویر طرح گل را به طرح جلویی کاکتوس متصل کرده و با نخ صورتی مرکز گل را به شکل گل دوخت میزنیم.آموزش هنر با پارچه نمدی

مرحله ی هفتم :
طرح جلویی و پشتی کاکتوس را بهم متصل کرده و با استفاده از نخ آجری دور تا دور گلدان و با استفاده از نخ سبز روشن دور تا دور کاکتوس را دوخت میزنیم. وقتی سه چهارم کار را دوختیم داخل کاکتوس را با الیاف پر کرده و سپس درز باقیمانده را میدوزیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *