آموزشآموزش کاردستیایده های جشن تولد

آموزش ساخت ریسه تولد (شکل قلب)

آموزش ساخت ریسه تولد (شکل قلب)

Rise ghalb 1

تو این پست میخوایم طرز ساخت این ریسه های زیبا رو بهتون آموزش بدیم. میتونید تو جشنها و مراسم مختلف و همچنین برای تزئین اتاق ازشون استفاده کنید. کار خیلی زیبا و ساده ایه. تو این آموزش همراهمون باشید…

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

برای دیدن ادامه کار به ادامه مطلب برید…

  • وسایل مورد نیاز :
  • کاغذ رنگی (در رنگهای مختلف)
  • چسب مایع
  • قیچی
  • طرز تهیه :

Rise ghalb 2مرحله ی اول : اول باید الگوی شکلی که میخوایم ازش ریسه درست کنیم رو دربیاریم. برای اینکه شکل متقارن دربیاد کاغذ رو تا میکنیم و نصف شکل رو از مبدا تا شده میکشیم و الگوی که کشیدیم رو برش میزنیم.
Rise ghalb 3مرحله ی دوم : حالا الگوی دوم رو درست میکنیم. یک تکه کاغذ دیگه تا میکنیم و الگومون رو در حالت تا شده روی کاغذ قرار میدیم ولی باید یه فاصله ی حدوداً یک سانتیمتری از مبدا تا فاصله داشته باشه. همونطور که در شکل میبینین قسمت بالا و پائین قلبِ دوم باید به حالت گوشه دار دربیاد.


Rise ghalb 4مرحله ی سوم : با استفاده از الگوی دومی که درست کردیم کاغذهای رنگی ای که آماده کردیم رو برش میدیم. برای ساخت هر کدوم از حلقه های ریسه به دو قلب نیاز داریم.
Rise ghalb 5مرحله ی چهارم : برای سر هم کردن شکلها مطلبق عکس دو لبه ی قلب رو به داخل تا میکنیم تا وسط شکل به حالت مستطیل دربیاد.

Rise ghalb 6مرحله ی پنجم : قسمت مستطیلیِ شکلمون رو به چسب آغشته میکنیم.Rise ghalb 7مرحله ی ششم : شکلها رو دو به دو از قسمت مستطیل به هم میچسبونیم.


Rise ghalb 8مرحله ی هفتم : با انگشت قسمتی که چسب زدیم رو محکم میکنیم.


Rise ghalb 9مرحله ی هشتم : برای چسبوندن قلبها به همدیگه لبه های شکلها رو به چسب آغشته میکنیم و به هم میچسبونیم.

Rise ghalb 10مرحله ی نهم : لبه هایی که به هم چسب زدیم رو با انگشت به هم فشار میدیم و محکم میکنیم.


Rise ghalb 11مرحله ی دهم : بقیه ی شکلها رو هم به هم میچسبونیم و ریسه رو گوشه ای قرار میدیم تا چسبش خشک بشه و در مراسممون ازش استفاده میکنیم.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن