آموزشآموزش هنرهای دستیآموزش کاردستیایده های نوروزی

آموزش درست کردن تخم مرغ رنگی عید نوروز

آموزش درست کردن تخم مرغ رنگی عید نوروز

خب دوستای گلم عید نوروز نزدیکه و تو این پست میخوام آموزش درست کردن چند تا تخم مرغ رنگی خوشگل رو بذارم، امسال دیگه اون تخم مرغ رنگیهای همیشگی رو کنار بذارین و با این آموزشها چند تا تخم مرغ خیلی قشنگ واسه سفره هفت سینتون آماده کنین.

tokhme morq rangi

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

برای دیدن ادامه کار به ادامه مطلب برید…

کله تخم مرغیا :

tokhme morgh rangi 1

 • وسایل لازم برای درست کردن خانواده تخم مرغی :
 • قیچی
 • کاموا به رنگ دلخواه
 • ماژیک مشکی
 • چسب مایع
 • طرز درست کردن خانواده تخم مرغی :

اول کاموا رو به اندازه‌ی دلخواه و به تعداد زیاد میبُریم، بعد با چسب مایع روی تخم مرغ رو چسب مالی میکنیم و رشته‌های کاموا رو دونه دونه روی تخم مرغهامون میچسبونیم.

بعد که حسابی چسبید با ماژیک واسه تخم مرغها چشم و دهن میذاریم و یه خانواده‌ی تخم مرغی شاد درست میکنیم.

مزرعه ی شادی :

tokhme morgh rangi 2

 • وسایل لازم برای درست کردن مزرعه ی شادی :
 • تخم مرغ پخته یا خالی شده 3 تا
 • پارچه نمدی یا خشک به رنگهای سفید، صورتی، زرد و بنفش
 • چسب مایع
 • ماژیک مشکی
 • یه گلوله ی صورتی کوچولو واسه دماغ آقا خرگوشه
 • کاموای صورتی مقداری
 • کاموای سبز مقداری
 • اسفنج مقداری
 • اسپری حالت دهنده‌ی مو
 • رنگ سبز رقیق شده مقداری
 • چوب بستنی 16 عدد
 • یه تکه مقوا برای کف مزرعه
 • طرز تهیه ی مزرعه ی شادی :

اول از همه اسفنجها رو به شکلای نامنظم برش میزنیم، این اسفنجها قراره چمنهای مزرعه باشن پس خیلی تو برش زدنشون دقت کنید و اونا رو به شکل بوته های قشنگ دربیارین بعد به رنگ سبز که رقیقش کردیم آغشته‌ش میکنیم و وقتی حسابی رنگ گرفت میذاریمش یه گوشه تا خشک بشه.

حالا نوبت نرده های مزرعمونه، دو تا چوب بستنی برمیداریم با فاصله از هم و بصورت موازیِ همدیگه قرار میدیم، چوب بستنی‌هامون رو به چسب مایع آغشته میکنیم و 6 چوب بستنی رو روی این دو چوب بستنی که بصورت موازی گذاشته بودیم میچسبونیم. اگه میخواین نرده‌هاتون قشنگتر بشه میتونین قبلش چوب بستنی‌هاتون رو به هر رنگی که دوست دارین دربیارین و بذارین خشک بشه بعد نرده رو درست کنین. اون یکی نرده رو هم مثل این درست میکنیم و میذاریم خشک بشه.

حالا نوبت میرسه به کف مزرعه‌مون… دو لبه‌ی مجاورِ مقوامون رو به اندازه‌ی 1 سانتیمتر به داخل تا میزنیم، البته باید گوشه‌ای که این دو تا ضلع به هم متصل شدن به اندازه‌ی 1 سانتیمتر بصورت زاویه‌ی 45 درجه برش بدیم و چسبش بزنیم تا شکل بدی بخودش نگیره، بعد از اینکار نرده‌هایی که آماده کردیم رو برمیداریم و یک سانت پایینی چوب بستنیها رو به چسب آغشته میکنیم و به قسمت بالا اومده‌ی مقوا میچسبونیم و با دست فشار میدیم تا بچسبه، نرده‌ها باید مطابق عکس بالا چسبونده بشن.

حالا کامواهای سبزی که آماده کردیم رو خرد خرد میکنیم، میخوایم به شکل چمن درش بیاریم، حسابی خردش میکنیم بعد کف مقوا رو با چسب مایع آغشته میکنیم و خرده‌های کاموا رو روش پخش میکنیم تا به شکل چمن صاف و یکدستی دربیاد.

حالا اون اسنفجهایی که قبلاً آماده کردیم رو برمیداریم و به شکل نامنظم روی کامواها میچسبونیم. تا اینجا مزرعه‌مون آماده شده از اینجا به بعدش میریم سراغ درست کردن حیوونای داخلش…

خرگوش مزرعه‌ی شادی :

tokhme morgh rangi 3

 • طرز درست کردن خرگوش مزرعه‌ی شادی :

برای درست کردن گوشهای آقا خرگوشه انگشت شستمون رو میذاریم رو پارچه‌ی صورتی و دورش رو با خودکار خط میکشیم، اینکار رو دو بار انجام میدیم تا یه جفت گوش خوشگل واسه خرگوشمون درست کنیم. واسه قسمت داخلی گوش هم انگشت کوچیکمون رو میذاریم رو پارچه‌ی سفید و دورش رو خط میکشیم، اینکار رو هم دو بار انجام میدیم. پارچه ها رو برش میزنیم و پارچه‌ی سفید رو میچسبونیم روی پارچه‌ی صورتی فقط لبه‌ی دو تیکه پارچه رو نمیچسبونیم چون قراره از این قسمت به تخم مرغ متصلش کنیم. دو لبه رو یکی رو به سمت جلو و دیگری رو به سمت عقب تا میکنیم و به چسب آغشته‌شون میکنیم و بالای تخم مرغ مون میچسبونیم، دقت کنید اون قسمت از تخم مرغ که پهنتره باید پایین باشه و قسمتی که تیزتره بالا قرار میگیره.

سه قسمت 3 سانتیمتری از کاموای صورتیمون میبُریم و بهش اسپری حالت دهنده‌ی مو میزنیم تا خشک و سفت بشه و از حالت نرمی دربیاد. بعد از اینکه خشک شدن دو تکه رو بحالت ضربدری و تکه ی سوم رو بصورت مستقیم روی اونها قرار میدیم و چسب میزنیم بعد رو نقطه‌ی تقاطعشون گلوله‌ی صورتی رو میچسبونیم.

حالا چشمای آقا خرگوشه رو با ماژیک به شکل دلخواه میکشیم، بعد سبیل و دماغش رو میچسبونیم و بعدش پایین سبیلش دهنش رو با ماژیک میکشیم. خب اینم از آقا خرگوشه، تهِ تخم مرغ رو چسب میزنیم و به یه تیکه از اسفنجای مزرعه میچسبونیمش.

جوجوی مزرعه‌ی شادی :

tokhme morgh rangi 4

 • طرز درست کردن جوجوی مزرعه‌ی شادی :

اول دو تا مثلت به عرض 3 سانتیمتر و شکل سرِ پیکان روی پارچه میکشیم و میبُریم بعد دو قسمت بالایی دو مثلث رو با چسب مایع به هم میچسبونیم و بعد از اینکه خشک شد قسمت پایینش رو به چسب آغشته میکنیم و به بالای تخم مرغ میچسبونیم این میشه کاکل جوجه طلایی مزرعه‌مون.

حالا یه لوزی کوچولو از تو پارچه میبُریم و با اسپری حالت دهنده‌ی مو خشک و سفتش میکنیم، لوزی رو از وسط تا میکنیم تا یه خط وسطش بیفته بعد وسطِ قسما بیرونی لوزی رو چسب میزنیم و به تخم مرغ میچسبونیم، این میشه نوکِ جوجه.

با ماژیک دو تا نقطه هم بجای چشماش میذاریم و جوجو کوچولو رو هم روی یکی از اسفنجا میچسبونیم.

پرنده‌ی مزرعه‌ی شادی :

tokhme morgh rangi 5

 • طرز درست کردن پرنده‌ی مزرعه‌ی شادی :

حالا نوبت پرنده‌ی مزرعه‌مونه، میریم سراغ پارچه‌ی بنفش… ما به 4 تا ذوزنقه که ضلع بزرگترش گرده نیاز داریم، یه ذوزنقه‌ی بزرگ برای پشتِ دُم و یه ذوزنقه‌ی کوچیک برای جلوی دم و دو تا ذوزنقه‌ی متوسط برای بالهای پرنده.

بعد از اینکه پارچه رو برش زدیم برای اینکه سفت و خشک بشه بهش اسپری حالت دهنده‌ی مو میزنیم و بعد از اینکه خشک شد لبه‌‌های ذوزنقه‌ها رو با قیچی رشته رشته میکنیم، حواستون باشه زیادی پارچه رو نبُرید فقط حدود نیم سانتیمتر برش بزنید.

قسمتهای پشتی و جلویی دم رو از پایین بهم میچسبونیم و میذاریم خشک بشه، وقتی خوب خشک شد به سرِ باریکتر تخم مرغ میچسبونیمش. چون این حیوون یه پرنده‌ی چاق و چله‌ست برخلاف دو تا حیوون قبلی که روی تخم مرغ بصورت ایستاده کار کردیم رو این تخم مرغ از پهنا کار میکنیم پس قسمتِ پهن تخم مرغ میشه سرِ پرنده و قسمتِ باریکش میشه دم پرنده.

حالا دو تا بالهاش رو به کناره‌های تخم مرغ میچسبونیم، چون قبلاً به پارچه حالت دهنده‌ی مو زدیم بالهاش خیلی صاف و قشنگ وایمیستن.

حالا یه مثلث کوچولو از رو پارچه‌ی بنفشمون میبریم و به قسمت جلویی تخم مرغ میچسبونیم که نوکِ پرنده‌مون باشه، بعدش هم دو تا نقطه بجای چشماش میکشیم و پرنده رو هم رو یکی از اسفنجهای سبز مزرعه میچسبونیم.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و براحتی این مزرعه ی شادی رو درست کنین و سر سفره ی هفت سینتون بذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن