آموزشآموزش کاردستیایده های نوروزی

آموزش درست کردن تخم مرغ رنگی با تزئینات کاغذی روش اول

آموزش درست کردن تخم مرغ رنگی با تزئینات کاغذی

tokhme morq 1


تو این پست میخوایم بهتون یاد بدین چطوری با استفاده از نقاشیهای قشنگتون تخم مرغ عید رو تزئین کنین. یه ایده ی نو و جدید که خیلی هم قشنگ و آسونه. بیاین با هم انجامش بدیم…

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

برای دیدن ادامه کار به ادامه مطلب برید…

  • وسایل مورد نیاز :
  • بریده های کاغذ
  • چسب سفید رقیق شده (3 پیمانه چسب سفید در یک پیمانه آب)
  • قیچی
  • قلموی نقاشی
  • پارچه ی مرطوب

روش اول : نقاشیهای و عکسهای مورد علاقه مون رو از روزنامه ها و مجله ها می بُریم و دور تا دور تخم مرغ میچسبونیمشون. این تصاویر کاملاً به تخم مرغ میچسبن و روش حک میشن.

khali kardane tokhme morq 2مرحله ی اول : تخم مرغها رو میپزیم یا خالیشون میکنیم و بعد رطوبتشون رو کاملاً گرفته و خشکشون میکنیم.
tokhme morq 2مرحله ی دوم : عکسها و نقاشیهای مورد علاقه مون رو از مجلات و روزنامه ها و کاغذ کادوها میبریم. باید تصاویری پیدا کنیم که زیاد بزرگ نباشن تا بشه روی تخم مرغ چسبوندشون. همچنین کاغذی که انتخاب میکنین باید کاغذ کلفت و براقی باشه.


tokhme morq 3همچنین میتونین از اینترنت عکسها و طرحهای مورد نظرتون رو دانلود کنید و پرینت بگیریدشون. البته توجه داشته باشین که با پرینتر رنگی اینکار رو بکنین و عکسی که انتخاب میکنین شفاف و واضح باشه.tokhme morq 4مرحله ی سوم : طرحهایی که بریدیم رو برمیداریم و با قلمو چسب سفید رو که قبلاً رقیق کردیم به پشتششون آغشته میکنیم.
tokhme morq 5مرحله ی چهارم : طرحها رو به تخم مرغ میچسبونیم. لبه هاش رو با انگشت یا با یه قلموی تمیز فشار میدیم و صاف میکنیم که چروک نخوره. با استفاده از یه پارچه ی مرطوب اثرات لبه های کاغذ رو پاک میکنیم که چسبی نباشه.


tokhme morq 6مرحله ی پنجم : تمام طرح ها رو میچسبونیم تا سرتاسر تخم مرغ رو بپوشونه، بعد تخم مرغ رو میذاریم یه گوشه تا خشک بشه.tokhme morq 7مرحله ی ششم : بعد از اینکه خشک شد بقیه ی سطح تخم مرغ رو هم با چسب سفید میپوشونیم و میذاریم یه گوشه تا چسب خشک بشه.
tokhme morq 8این نوع تزئین تخم مرغ خیلی ساده و آسونه، شما میتونین علاوه بر بریده ی عکسهای کاغذ کادو و تصاویر مجلات و روزنامه ها، از نقاشیها و کاردستیهای کوچولوی خودتون هم استفاده کنین، همچنین میتونین گلهای خشک شده رو هم به روی تخم مرغ بچسبونین.

tokhme morq 9صاف کردن لبه ی تصاویر بزرگتر وقت بیشتری میگیره و کار سخت تریه. بخاطر شکل بیضیوی تخم مرغ چین و چروک داشتن طرحها اجتناب ناپذیره ولی میتونین با استفاده از صاف کردن تصاویر با قلمو این چروک ها رو به حداقل برسونین.

tokhme morq 10میتونین با استفاده از آموزش روش دوم کاملاً تخم مرغتون رو با کاغذ بپوشونین و برای تصویرتون یه پشت زمینه ی قشنگ آماده کنین و بعد طرح رو به تخم مرغ بچسبونین.
برای دانلود دو طرح زیبای خرگوش اینجا رو کلیک کنید.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن