آموزش خالی کردن تخم مرغ بدون آسیب دیدن پوسته آن

آموزش خالی کردن تخم مرغ بدون آسیب دیدن پوسته آن

khali kardane tokhme morq 1


برای رنگ کردن و تزئین تخم مرغ لازمه که یا تخم مرغ رو بپزیم و یا اون رو خالی کنیم. خالی کردن تخم مرغ هم باید به روشی باشه که پوسته ی تخم مرغ کمترین آسیب رو ببینه و بتونیم ازش حداکثر استفاده رو در تزئین و رنگ آمیزی تخم مرغ ببریم. تو این پست میخوایم بهتون یاد بدیم چجوری تخم مرغ رو بدون شکسته شدن پوسته خالی کنیم، با ما همراه باشید.

این آموزش اختصاصی وب کیدز است و کپی برداری اکیداً ممنوع است…

برای دیدن ادامه کار به ادامه مطلب برید…

  • وسایل مورد نیاز :
  • تخم مرغ
  • سوزن کلفت، مته یا هر وسیله ی تیز دیگری
  • نِیِ نوشیدنی
  • کاسه
  • طرز تهیه :

khali kardane tokhme morq 2مرحله ی اول : یک ساعت قبل از انجام کار تخم مرغ را از یخچال بیرون می آوریم تا با دمای محیط سازگار شود.

khali kardane tokhme morq 3مرحله ی دوم : با دقت بسیار قسمت پهن تخم مرغ را با سوزن، مته یا هر چیز تیز دیگری سوراخ میکنیم.

khali kardane tokhme morq 4مرحله ی سوم : سوراخ را به اندازه ای که بتواند محتویات تخم مرغ را از خود عبور دهد باز میکنیم. بوسیله ی سوزن زرده را سوراخ کرده و تخم مرغ را هم میزنیم. اگر سوزنتان به اندازه ی کافی بلند بود از داخل یک سوراخ کوچک در آن سرِ تخم مرغ بوجود می آوریم، اگر سوزن کوتاه بود سوراخ را از بیرونِ تخم مرغ بوجود می آوریم.

khali kardane tokhme morq 5مرحله ی چهارم : سوراخ دوم باید از سوراخ اول کوچکتر باشد ولی باید به اندازه ی کافی وسیع باشد که بتوان درونش فوت کرد.
khali kardane tokhme morq 6مرحله پنجم : نِی را در سوراخ کوچکتر قرار داده و از طریق نی در تخم مرغ فوت میکنیم. بدین طریق باید محتویات تخم مرغ از سوراخ بزرگتر خارج شوند.
khali kardane tokhme morq 7مرحله ی ششم : تا زمانیکه تمام محتوات تخم مرغ خالی شود به فوت کردن ادامه میدهیم.


khali kardane tokhme morq 8مرحله ی هفتم : تخم مرغ را بوسیله ی آب روان میشوئیم.


khali kardane tokhme morq 1مرحله ی هشتم : تخم مرغ را در جایی قرار میدهیم تا خشک شود سپس برای کارهای هنری از آن استفاده میکنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ معادله زیر را وارد نمایید *